Adwertorial
Czym różni się architektura tradycyjna od architektury HCI? Pamięć masowa tej drugiej oparta jest na dyskach w serwerach, tworzona za pomocą oprogramowania, same komponenty są skalowane i zarządzane jednocześnie z platformą wirtualizacji.
KORZYŚCI HCI
„Architektura hiperkonwergentna (HCI) to kolejny krok w upraszczaniu infrastruktury. Do tej pory wirtualizowana była część compute, czyli procesor i pamięć RAM serwerów. W HCI oprócz klasycznego hypervisora mamy dodatkowo warstwę abstrakcji storage” – mówi Maciej Plona, ekspert firmy Dell.
Podobnie jak w przypadku wirtualizacji serwerów HCI jest rozwiązaniem, które:
- upraszcza infrastrukturę – brak macierzy dyskowych (dyski znajdują się w serwerach) i sieci storage (wykorzystana jest istniejąca sieć LAN);
- ułatwia administrację – jedna konsola do zarządzania serwerami, wirtualizacją i storage’em;
- w rozwiązaniach typu appliance jest wsparciem jednego dostawcy na całość sprzętu i oprogramowania – jedna paczka do aktualizacji całego systemu oraz zautomatyzowana instalacja i rozbudowa;
- umożliwia wdrożenia wirtualizacji kolejnej warstwy sieci – pozwala to na osiągnięcie kolejnego poziomu uproszczenia firmowej infrastruktury;
- ogranicza wydatki na IT związane z kosztownym utrzymaniem infrastruktury tradycyjnej, czasem administracji oraz ilością sprzętu.
ROZWIĄZANIE OD DELLA
Korzystając z oprogramowania VMware, warto rozważyć produkt Dell EMC VxRail. Jest to uniwersalna platforma centrum danych i jedyne rozwiązanie wspólnie tworzone i rozwijane przez VMware z dostawcą sprzętu. VxRail zaprojektowany został jako gotowe urządzenie – ma wbudowane jednolite zarządzanie oraz certyfikowane i synchronizowane uaktualnienia całości oprogramowania. Firmy mogą wybierać modele spośród sześciu platform dostosowanych do środowiska i konkretnych sytuacji.
Jedną z firm wspierających organizacje we wdrażaniu HCI jest Servers24.pl – dostawca sprzętu IT i rozwiązań dla biznesu opartych na platformie Dell Technologies.
Więcej informacji