Adwertorial
Problem optymalnego zarządzania bezpieczeństwem wraz z rozwojem organizacji wzbudza duże zainteresowanie w branży cybersecurity. Wyjątkową propozycję w tym zakresie ma Stormshield. Czołowy europejski dostawca wspiera także samorządy, wciąż mogące korzystać z programu „Cyberbezpieczny samorząd”.
Gdy planujemy system bezpieczeństwa IT, przyjmujemy jego określone założenia dopasowane do aktualnych potrzeb. Jednak z upływem czasu nasza firma czy instytucja rozwija się. To naturalny i pożądany proces, którego skala jest trudna do przewidzenia, ponieważ nie sposób dzisiaj powiedzieć, jakie będą nasze potrzeby np. w perspektywie pięciu lat. To sprawia, że gdy pojawia się konieczność zwiększenia wydajności rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa, stajemy przed wieloma wyzwaniami.
LICENCJA… I GŁOWA NIE BOLI
Wyobraźmy sobie, że w naszej organizacji mamy około 50 hostów, a do ich prawidłowej obsługi zakupiliśmy platformę sprzętową SN220. Jednak nasza sieć się rozrasta lub zwiększa się zapotrzebowanie na łącze. Wtedy stajemy przed wyzwaniem, gdyż wykorzystywane rozwiązania stają się wąskim gardłem i ograniczają transfer. Co robić?
Niezbędna wydaje się inwestycja w nowe produkty, co w przypadku instytucji publicznych wiąże się z rozpisaniem zamówienia publicznego. Jego rozstrzygnięcie może sprawić, że pojawi się nowy dostawca, zobowiązany do wyszkolenia zespołu i wdrożenia własnego rozwiązania. Czy istnieje sposób pozwalający uniknąć podobnych sytuacji angażujących ludzi i ich cenny czas? Tak, a jako jedyny na rynku oferuje go Stormshield. Certyfikowany europejski dostawca daje możliwość nabycia licencji pozwalającej dwukrotnie zwiększyć wydajność wykorzystywanego rozwiązania. Pozwala w prosty sposób, „bez wstawania zza biurka” zwiększyć przepustowość: z SN220 na SN320 lub z SN720 na SN920. Wejście na wyższy poziom oznacza diametralny wzrost wydajności (z 4 Gb/s na 8 Gb/s i z 18 Gb/s na 36 Gb/s dla firewalla) przy jednoczesnym braku konieczności przeprowadzania dodatkowych szkoleń i wdrożeń sprzętowych.
32% RABATU DLA SAMORZĄDÓW
Ochrona zasobów, którymi dysponują samorządy, wymaga odpowiednich nakładów – sprzętu i wsparcia specjalistów. Niestety realia są takie, że ten obszar nierzadko traktowany jest po macoszemu. Konieczność zwiększenia poziomu bezpieczeństwa dostrzega administracja centralna, a odpowiedzią jest m.in. program „Cyberbezpieczny samorząd” finansowany również ze środków UE. Daje możliwość uzyskania grantu ma maksymalnym poziomie 850 tys. zł. NASK rekomenduje uczestnikom, aby we wnioskach (można je składać do 13 października br.) uwzględnili potrzeby jednostek podległych, np. bibliotek, szkół czy ośrodków pomocy społecznej.
Naprzeciw ich potrzebom wychodzi również Stormshield, który gminom, powiatom i województwom będącym beneficjentami „Cyberbezpiecznego samorządu” oferuje 32% rabat na urządzenia UTM wraz z roczną licencją i stałym, polskim wsparciem technicznym. Bonusowa oferta dostępna jest do 30 czerwca 2024 r.
Więcej informacji
Piotr Zielaskiewicz, senior product manager
zielaskiewicz.p@dagma.pl
www.stormshield.pl